تبلیغات
آبیته - مجیدی، کمیاب و کم‌نظیر

آبیته

تصویر خبر

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، از فرهاد مجیدی- بازیکن سال 90-89 فوتبال ایران- چه تصویری در ذهن خود داریم؟

وقتی می‌گوییم فرهاد، وقتی می‌گوییم مجیدی، منظورمان چیست و مقصودمان کیست؟

فرهاد مجیدی در دنیای فوتبال، آیا معنای خاصی دارد یا یکی از همان‌هاست که نظیرشان زیاد است. یکی از آنها که همه‌شان مثل همند؟

بازی فرهاد خاص است. بازی او تکنیک‌محور است. بی‌دلیل نیست که در 34 سالگی از تمام هم‌پستان و همتایان خود پیشی می‌گیرد. بی‌دلیل نیست که بازی‌اش مورد تحسین همگان-و از جمله، مردی مثل علی دایی که هیچ گاه در زمره بازیکنان پا به توپ و فانتزی‌باز نبوده- قرار می‌گیرد.

درباره فرهاد، یک نکته مهم این است: پاک بازی کرده، پاکیزه بازی کرده. به فریب و نیرنگ روی نیاورده. داور را گول نزده، او را اغفال نکرده.

فرهاد هیچ گاه برای پنالتی گرفتن بازی نکرده، او پنالتی هم گرفته است، اما بر اثر خطا و خشونت حریفان جامانده.

فرهاد هیچ گاه خودش را زمین نزده است. هیچ گاه پس از لو دادن توپ روی زمین ولو نشده است. فرهاد متکی به تکنیک ممتازش و به هوش سرشارش، یکی از پدیده‌های فوتبال ایران بوده و هست.

از بازی فرهاد بسیار می‌توان گفت. از هنر او بسیار می‌توان نوشت. فوتبال ایران، به بازیکنانی نیاز دارد که توپ را دوست بدارند و از رموز با توپ سر دربیاورند.

بازیکنانی که بازی با توپ در ذات آنهاست. مردانی که پا به توپ به دنیا می‌آیند.

***

مثل فرهاد مجیدی، چند تای دیگر داریم؟

ساختن بازیکنانی مثل فرهاد ممکن نیست، اما کشف این قبیل هنرمندان نباید از دستور کار حذف شود. اتفاقی که متاسفانه چند سالی است که خواسته یا ناخواسته، به روند کلی فوتبال ما بدل شده.

 


html>
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت